Akustik Kumaş: Yalıtım, anlam itibariyle dış çevre etkenlerinden korunma demektir. Bu dış çevre etkenlerinden biri de gürültüdür. Örneğin bir konferans ya da seminer faaliyetinde konuşulanların açık bir şekilde anlaşılması ve dinleyicilerin de sorunsuz anlamaları için bu tarz ortamların ses yalıtımının çok iyi olması gerekir. 
Gürültünün artık bir çevre kirliliğine dönüştüğü modern dünyamızda, bu olumsuzluğu azaltmak için ses izolasyonunun başarılı bir şekilde uygulanması gerekir. Akustik ses yalıtımı ise birçok alanda kullanım alanı bulmuştur. Örneğin çevrenin rahatsız olabileceği makine daireleri, jeneratör ortamları, müzik kayıt stüdyoları, iş ve bilimsel içerikli toplantı salonları gibi yerlerde başarıyla uygulanır. Akustik kumaş ise beğenilen bir yalıtım teknolojisi olup ilişkili diğer bilim kollarıyla birlikte üretilmektedir. Dolayısıyla üretilen akustik kumaşların üretimi bilim ve teknoloji öncülüğünde gerçekleşmektedir.

Akustik Laminasyonlu Kumaş Görselleri

akustik kumas albayrakakustik kumas paneller 6 akustik kumas albayrakakustik kumas paneller 5

Akustik kumaşın temeldeki ham maddesi ise reçine lifleri olup doğadan karşılanmaktadır. Dolayısıyla diğer yalıtım malzemelerinde görülen kanserojen, bakteriyellik gibi riskler söz konusu değildir. Ham maddesinin tamamen tabiattan karşılandığı akustik kumaş ürünleri darbelere karşıda güçlü direnç gösterir. Ayrıca yanmayan vasıfta olması çok uzun süre kullanılma avantajını doğurur. Kullanım alanlarıysa değinildiği üzere gürültülü işlerin yapıldığı kapalı ortamlar, stüdyolar, konferans salonları, hastaneler, kapalı spor salonları, show merkezleri vb. çalışma alanlarıdır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Görselleri

akustik kumas albayrakakustik kumas paneller 3 akustik kumas albayrakakustik kumas paneller 4
Akustik kumaş solmaya, aşınmaya ve yanmaya karşı dayanaklıdır. Daha çok sinema salonları, konferans salonları ve toplantı salonları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Akustik kumaşın bir diğer özelliği iste her renkten olmasıdır istenilen her renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Renk ve model seçimleri için Albayrak Yapı ile iletişime geçin. 
Akustik Panel Görselleri:

akustik kumas albayrakakustik kumas paneller akustik kumas albayrakakustik kumas paneller 2

Yalıtım, anlam itibariyle dış çevre etkenlerinden korunma demektir. Bu dış çevre etkenlerinden biri de gürültüdür. Örneğin bir konferans ya da seminer faaliyetinde konuşulanların açık bir şekilde anlaşılması ve dinleyicilerin de sorunsuz anlamaları için ses yalıtımının iyi olması gerekir. Zira kütüphaneler ya da iş yerlerinde ya da bir genel kurul toplantısında ses yalıtımı çok önemlidir.

Gürültünün artık bir çevre kirliliğine dönüştüğü modern dünyamızda, bu olumsuzluğu azaltmak için ses izolasyonunun başarılı bir şekilde uygulanması gerekir. Akustik ses yalıtımı ise birçok alanda kullanım alanı bulmuştur. Örneğin çevrenin rahatsız olabileceği makine daireleri, jeneratör ortamları, müzik kayıt stüdyoları, iş ve bilimsel içerikli toplantı salonları gibi yerlerde başarıyla uygulanır.

Akustik Kumaşlar Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Mutlaka Okumalısınız.  Alev Almaz Akustik Kumaş
Kategoriler: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...