Akustik Kumaş Kaplama

 

Akustik kumaş panellerin kaplamasında kullanılan keçe kumaşlardır. Akustik kumaş panellerin ön ve arka yüzlerini kaplamada kullanılır. Akustik kumaş kaplama çok özellikli keçe kumaşlarla panellerin her iki tarafının kaplanmasında kullanılır. Bu kumaşların özellikleri çok dayanıklı olmalarıdır. Yanmaya, aşınmaya, solmaya karşı çok dayanıklı olmalarıdır.

 

Akustik Kumaş Uygulamaları

Akustik kumaşlar, sadece duvarların kaplamasında değil paravan sistemlerinde, tavan panellerinde, akustiğin olduğu bütün mekânlarda kullanılabilir. Bu keçe kumaşlarla kaplanan tavan duvar vs. iç kısımları cam yünü veya melamin sünger olabilir. Bu tür uygulamalar panelin ses emiciliğini güçlendirir. Bu kaplamalar, ahşap perfore delikli, derzli duvar panellerinin yüzeylerine, preste ısıtılarak, kendinden yapışkanlı, ses akustiği sağlayan ithal kumaşlardır. Ses yutma miktarını arttıran kompozit malzemeden üretilmiştir. Bu kumaşların bir yüzü tutkallı, diğer yüzüne ısı verilerek ve belli ölçüde basınç uygulanarak kaplanır.

Hangi Mekanlarda Akustik Kumaş Kaplama Yapılır?

Akustik kumaş kaplama çok amaçlı kullanılır. Çağrı merkezleri, sinema salonları, i, konferans salonları, oteller, kamu binaları gibi alanların duvar kaplamalarında kullanılır. Mekânlarda kullanılan Akustik kumaş kaplama akustiği üst düzey seviyede tutarak yankı ve ekoyu ortadan kaldıran dekoratif kaplamalardır. Akustik kumaş kaplama üst düzey bir ses yalıtımı sağlar. Rahatsız edici ses ve gürültüleri ve seslerin birbirine karışmasını ortadan kaldırır. Bu kumaşlar yukarıda da belirtiğim gibi dayanıklı yanmaz formlarda imal edilmektedir. Birçok renk seçeneklerinin yanı sıra ince kalın, küçük büyük biçimlerde de imal edilerek duvarlarda dekoratif görüntü sağlar.

Mutlaka Okumalısınız.  Akustik Ses Yalıtımı | Akustik Ses Yalıtım Paneli

 

Akustik Kumaş Çeşitleri

Akustik kumaş kaplama olarak kullanılan keçe kumaşlar iki çeşittir. Birincisi ahşap panel arkasında kullanılan kumaşlar. Diğeri ise panellerin ön yüzüne kaplanan kumaşlar. Akustik kumaş kaplama teknik özellikleri, derz grubu panelleri arkadan delinerek akustik panel haline getirilir. En büyük panel üretimi ebatları, 130 cm x 340 cm, daha küçük ölçüler, 70 cm x 140 cm ya da 120 cm x 120 cm’dir.

 

Kumaş teknik özellikleri ise

Hammadde:0 yeni yün metalik olmayan boyar madde.
AB kriterlerine uygun.
Genişlik: 170 cm, ağırlık 355 gr/m2iletişi
Aşınma direnci: 50.000 Martindale döngüleri.
Temizlik: Özenle vakumlanmış özel temizlik şampuanı kullanılarak silinebilir.

Hem dekorasyon için, hem ses kalitesinin arttırılmasında, hem de kullanılacağı yer ve amaca uygun olarak mekânların çalışma kalitesini sağlamak amacıyla kullanılan bu keçeler harika.

 

 Akustik Kumaş Kaplama İle İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: 0216 487 00 61

Kategoriler: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...