Akustik Kumaş Kaplı Panel: Radyo ve televizyon stüdyolarında ve elbete ses kayıt stüdyolarında akustiğin düzenlenmesi için uzun yıllardır kullanılmakta olan akustik kumaş kaplı paneller, hala sektörde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ortamında fiziksel özelliklerine göre farklı kaplamaya sahip olabilen bu ürünlerin imalatında, bilinen yalıtım malzemeleri ve akustik nitelikleri yüksek kumaşlar ve elbette panele zemin teşkil edecek, mdf ve osb zeminler kullanılmaktadır.

Hazır paneller var olduğu gibi, dilerseniz ihtiyaçlarınıza uygun ebat ve fiziksel özelliklere sahip akustik kumaş kaplı paneller de imal ettirebilirsiniz. Kullanılacak malzeme sizin ihtiyaçlarınıza değişen niteliklere sahip olabilecek olup, dilediğiniz gibi biçimlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Akustik kumaş kaplı paneller, günümüzde en çok sinema salonlarında tercih edilmektedir. Gittiğiniz hemen her sinemanın duvarı tavanlar dahil olmak üzere bu ürünle kaplıdır. Zira sinemalarda ciddi şiddette ses çıkarılmaktadır. Sesin yansıması ve bazı frekansların absorbe edilmemesi durumunda içerisdeki ses düzeyi rahatsız edici olabilmekle birlikte, anlaşılmaz bir nitelik de kazanabilir. Yüsek ses teknolojisi ile seslendirilen filmlerin, ortam akustiği sebebiyle anlaşılmaz, hatta rahatsız edici olması elbette kabul edilebilir durum değildir.

Albayrak akustik, ses yalıtım malzemeleri üzerindeki ciddi hakimiyeti ve uzun yıllardır sürdrüdüğü sektör deneyimi sayesinde tüm akustik düzenleme ihtiyaçlarınız için akustik kumaş kaplı paneller üretebilir, mevcut hazır panelleri hizmetinize sunabilir. İhtiyaç ölçeğine göre farklı akustik özelliklere sahip olan ürünleri üretmeden veya tedarik etmeden önce dilerseniz size rehberlik edebilir veya projenizin bütününü üstlenebiliriz. Sadece sünger ile yapılacak yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarına göre hatırı sayılır bir üstünlüğe sahip akustik kumaş kaplı paneller için bizi dilediğinzi zaman arayabilir, hizmetlerimizden en uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Görselleri

akustik kumas kapli paneller 5 akustik kumas kapli paneller 6

Akustik kumaş dışardan gelen ses dalgalarını çok güçlü bir şekilde absorbe ederek izole eder. Böylece mevcut seslerin sorunsuz bir düzeyde kalmasını sağlar. Dışardaki sesleri etkisizleştirdiği gibi, içerideki ses ortamının da akustiğini sağlar. Bu kumaşlar aynı zamanda farklı renk opsiyonları sunarak ortama uygun tercih imkânı sağlar. Kirler ve tozları kendine çekmez, çevresel etkilere dayanıklıdır. Zamanla deforme olmazlar.
akustik kumas kapli paneller 1 akustik kumas kapli paneller 2
Akustik panel için üretilen kumaşlarda ikiye ayrılır. Bunlar; keçe kumaşlar (ahşap paneller içindir) ve salona dönük taraf için montajı yapılan kumaşlardır. İkincisi, panelin ön tarafında kullanılır. Akustik kumaşlar düz renklerde olabildiği gibi, desenli renklerde de imal edilmektedir. Temizliği ise döşemeler için üretilmiş şampuanlarla yapılır. Anti bakteriyel olması da diğer önemli artısıdır.

akustik kumas kapli paneller 3 akustik kumas kapli paneller 4
Akustik panellerin ön kısımlarında kullandığımız akustik kumaşlar solmaya, yanmaya, aşınmaya karşı dayanıklı malzemelerden oluşmuştur. Model ve renk seçenekleri bakımından zengin olan akustik kumaş kaplı paneller günümüzde en çok tercih edilen ses yalıtım malzemelerindendir. İstedğiniz renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Albayrak Yapı olarak akustik kumaş kaplı panellerin satışını ve uygulamasını yapmaktayız. Sizde akustik kumaş kaplı panellerle ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz.

akustik kumas kapli paneller 7 akustik kumas kapli paneller 8

Akustik Kumaş Kaplı Panel Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Mutlaka Okumalısınız.  Akustik Kumaş Fiyatları
Kategoriler: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...