Ses Yalıtımı İçin Kumaş Panel Çözümleri

Günümüz şehir hayatında binalar dip dibe yapılmakta, çok katlı çözümler giderek artmaktadır. Bu beraberinde pek çok sorunu getirmektedir ki bunlar içerisinde ses izolasyonu ilk sırada yer almaktadır. Bütün gün işte çalışıp yorgunluğunu evde gidermek isteyen birçok kişi yan taraftan üstten veya alttan gelen gürültüyle rahatsız olmaktadır. Hâlbuki bu gibi durumlarda modern ses yalıtım çözümleri devreye girmektedir. Bu çözümler arasında yer alan kumaş panel oldukça kaliteli bir ses yalıtım malzemesidir. Temelinde melamin bulunan akustik kumaşlar cam yünü dediğimiz ses ve ısı izolasyon malzemesinden imal edilmektedir. Oldukça gelişmiş bir teknoloji ile üretilmekte olan akustik kumaşlar çok yüksek oranda ses izolasyonu gerçekleştirmektedir.

 Akustik Kumaş Kullanım Alanları

Özellikle de monte yapısıyla beraber dikkat çekmekte olan akustik kumaş paneller ofis gibi yerlerde de tercih edilmektedir. Tek bir binanın içerisine bölümlenmiş olan küçük ofislerden oluşan yerlerde kullanacak olan seyyar panellerle birlikte ses yalıtımı oluşturulabilmektedir. Ayrıca tiyatro, sinema gibi yüksek oranda sesin çıktığı birçok yerde ses izolasyonu için akustik kumaş ön plana çıkartılmaktadır. Akustik kumaşın en önemli özelliklerinden birisi ses izolasyonunu gerçekleştirirken ortamdaki yansımayı en aza indirmesidir. Bu yönüyle sesin ön planda olduğu ses kayıt stüdyoları, kapalı konser mekânları, sinema gibi yerlerde alternatifsiz bir çözümdür.

 Dayanıklı Akustik Uygulamalar

Akustik kumaş oldukça pratik bir uygulama olarak panele de dönüştürülebilmektedir. Tek başına bir duvar kaplaması olarak kullanılabilen akustik kumaşlar ahşap yüzeyler üstüne de uygulanabilmektedir. Ayrıca panel çözümü ile beraber seyyar bir şekilde kullanım olanağı da ortaya çıkartmaktadır. Akustik kumaşlarda kalite standardını artırabilmek için yanmaz özellik de entegre edilmektedir. Böylece yanmaya karşı dayanıklı olan akustik kumaşlar aynı zamanda paravan görevi de üstlenebilmektedir. Yankı paneli veya seperatör olarak kullanılmakta olan akustik uygulamalar üretim maliyeti göz önüne alındığında en kaliteli ses izolasyon çözümüdür. Bununla beraber istenen renkte imal edilebildiği için dekoratif anlamda da yapının konseptine kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Farklı dokular ve renklerle beraber imal edilerek kısa sürede montajı yapılan akustik kumaş panellerle iç ve dış mekânların ses yalıtımında modern çözümler sunulmaktadır.

Mutlaka Okumalısınız.  Ahşap Akustik Panel Montajı

Kategoriler: Blog

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...