Ahşap akustik paneller, ses düzeyini en iyi seviyeye getiren ve estetik görünümleri ile dekorunuza uyum sağlayan kaplama çeşitleridir. Mdf ve mdf lam özellikleri ile delikli ve derzli olarak üretilmiştir. Sesleri rahat yutan 18 mm mdf akustik panel kaplama, ses düzeyi için oldukça etkilidir. Plakaların arkasında, ses için uygulanmış olan soundtex bezler vardır.

ahsap akustik paneller 1 ahsap akustik paneller 2

Duvar, tavanlar, kapılar, mobilyalar ve perfofire çeşitleri ile üretilmektedir. Duvar akustik panel çeşitleri, delikli, düz, derzli, elit, ahşap ve montaj detaylı olarak üretilebilmektedir. Tavan için olanları, delikli, kavisli, slotlu, montaj detaylı ve plakalı olarak üretilebilmektedir. Kapı çeşitleri, akustik sese duyarlı olarak üretilmektedir. Pencereler için de özel akustik plakalar kullanılmaktadır.

Akustik Ahşap Paneller Nerelerde Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Özel bir yöntemle döşenen ahşap akustik paneller, arka kısmındaki özel kumaş ile ses düzeyini en iyi seviyeye getirmektedir. Yankılanmayı ortadan kaldıran ve en iyi ses seviyesini sunan sistemle, birçok yerde kullanılmaktadır.
ahsap akustik paneller 3 ahsap akustik paneller 4
Sinema salonlarında, konferans salonları, nikâh salonları, AVM’ler, restoranlar ve tiyatrolar gibi, kalabalığın çok olduğu mekânlarda, ses düzeyini en iyi seviyede tutan ve estetik olan ahşap akustik paneller tercih edilmektedir. Yanma gecikme cila uygulaması ile yangına karşı dayanıklıdır. Özel kaplama sistemi, ses düzeyini en iyi şekilde düzenler. Bir yüzünde özel delik sistemi, diğer yüzünde ise, özel derz sistemi ile ses düzeyini düzenlemektedir.

Akustik Panel Görselleri

ahsap akustik paneller 5 ahsap akustik paneller 6

İki tür ses yalıtım paneli vardir ahşap ve kumaş kaplı olanlardır. Toplantı salonları, müzik odaları ve stüdyolar gibi bir çok alanda kullanılır. Mekanın dekoru açısından renk seçme şansınız da vardır. Ayrıca kullanılan ortamda daha iyi ses performansı almak adına uygulanılır. Akustik panellerin ön tarafında kullanılan akustik kumaş yanmaya, solmaya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Akustik panel uygulaması veya malzeme almak istiyorsanız Albayrak Akustik ile iletişime geçin.

Günümüz binalar artık duvarların inceliği, Binaların bitişik olması sebebi ile çevreye rahatsızlık vermemek adına bu yöntem sık kullanılmaktadır. Büyük ofislerde daha çok kullanılan bu yöntem ile insan kalabalığın olduğu sesi havada yutar ve rahatsızlığı engellemiş olur. Büyük alanlarda çok başarılı olan bir sistemdir. Panellerin şeklini dizayn olarak belirleyebilirsiniz.

Bu konuda çeşitli firmalar bulmanı mümkün artık çok yaygınlaştığı için pazarı büyük bir sistem yapılmıştır. Maliyet açısından da herkes kendi bütçesine göre ürün bulabilmektedir. Bu firmaların yaptığı projeleri sosyal paylaşım sitelerinden de takip edebilmektesiniz. Birkaç markadan yola çıkarak size uygun olan tasarımı seçip ofislerinizde evlerinizde stüdyolarınız da çok rahat bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Akustik Panel Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

Mutlaka Okumalısınız.  Akustik Tavan
Kategoriler: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...