Akustik Ses Yalıtımı: Akustik düzenleme de kaliteli ve doğru malzeme kullanılırsa mekana girecek ve çıkacak sesler engellenir. İstenilen oranda düzenlenme yapılabilir. Düzenlenecek ortam uzman keşif personelleri tarafından ziyaret edilir ve incelenir. Akustik oluşturma işlemi genelde ortamdaki mevcut seslerin eşit şekilde dağılması için yapılır.

 

Akustik oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Hava oluşumlu seslerin geçiş kaybına uğramaması için daha değişik akustik çalışmaları yapılır. Mekanın durumu göz önüne alınarak uygulama planı yapılır. Akustik düzenlemenin yeterli olmadığı durumlarda ses yalıtımı yapılır.

 

Restaurant ve cafeler de akustik düzenlemenin veya ses yalıtımının yapılması gereken yerlerden biridir. Rahatsızlığı önlemek ve mekanın kalitesini arttırmak için yapılan işlemlerdir. Ortamda bulunan rahatsız edici seslerin engellenmesi ve seslerin daha iyi anlaşılması için uygulanan bu teknoloji çok fazla tercih edilmektedir.

 

Yeni inşaatların yanı sıra eski mekanlarda da akustik ses yalıtımının kullanılması yasalar ile mecburi hala getirilmiştir. Yasanın amacı mekanları daha yaşanılır ve kullanılır hale getirmektir. Akustik ses yalıtımı için seçilecek firma kaliteli ve deneyimli olmalıdır.

Mutlaka Okumalısınız.  Akustik Hareketli Seperatörleri
Kategoriler: Blog

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...