İzocam Ses Yalıtımı

 

İzocam Ses Yalıtımı; İzocam Kalibel, eski ve yeni yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlanması amacı ile uygulanır. İzocam Kalibel, yüksek birim ağırlıkta sert taşyünü levhadan arada alüminyum folyo bulunan, 12.5 mm. kalınlığında alçı plakanın birleşmesinden meydana gelen kompozit bir üründür.Levhalar, buhar kesicili olarak imal edilmektedir. Kalibel, dış duvarların içten giydirilmesi şeklinde uygulanır.

izocam ses yalitimlari 300x300 izocam ses yalitimlari1 300x300

Kullanım Alanları;- Dış Duvarlar: Beton veya tuğla dış duvarların iç yüzünden ısı ve ses yalıtımı sağlamak maksadı ile kullanılır. Konut, ticari yapı, sanayi ve okullarda geniş uygulama alanı vardır.
– Bölme Duvarlar: İç bölme duvarlarında, merdiven ve asansör boşluklarının ses yalıtımında kullanılır.
– Ahşap Karkas Yapılar: Ahşap karkas yapıların iç giydirilmesinde kullanılır.
– Isıtılan ve kullanılan çatı katlarının ısı ve ses yalıtımı amacı ile eğimli çatı yüzeylerinde alttan uygulan
Vinde ses sistemi kuran tüm kullanıcıların ortak sorunu ses yalıtımıdır.Çoğunlukla müstakil evde oturmayanlar komşuların yoğun şikayetiyle karşı karşıya kalırlar ve bu en büyük sorun olur.Ben kısa bir araştırma yaptım en ucuz en kolay ses yalıtımı hangi malzemelerle ve nasıl uygulanır diye.Benim haricimde yardımı olabilecek bilgiye sayip olan arkadaşlar lütfen paylaşsın.En ucuza ve en kolay yalıtım TAŞYÜNÜ denen bir mazeme ile oluyor izocama benzer bu malzeme alçı yardımıyla duvara yapıştırılıp üzerine alçı çekilip kapatılıyormu.Benim araştırmamdan bu sonuç çıktı.Odamın bir duvarını bu malzemeyle kapatmayı düşünüyorum fakat tam bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

izocam ses yalitimlari2 300x300 izocam ses yalitimlar

İzocam Akustik, havalandırma ve klima kanallarında içten ses ve ısı yalıtımı amacıyla bir yüzü çıplak veya camtülü kaplı, bir yüzü akrilen kaplı siyah renkli camyünü şiltedir. Özel elyaf yapısı ve akrilen kaplama sayesinde düşük yoğunluklu şilte şeklinde paketlenmesine rağmen, paket açıldığında malzeme levha şeklini alabilmektedir. Yine özel yapısı ve akrilen kaplama sayesinde oldukça esnek bir yapıya sahiptir ve yüksek hava hızlarına dayanabilmektedir.

Mutlaka Okumalısınız.  Masa Seperatörü | Ofis Seperatör Sistemleri

İzocam Ses Yalıtım Uygulamaları Hakkında Daha Fazlası İçin; 0 216 487 00 61

Kategoriler: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...