Ses Yalıtımlı Kapı

 

SES YALITIMLI KAPILAR

Günümüzde sinema salonları gibi özel ses yalıtımı gerektiren alanlar için üretilmiş olan akustik kapılar oldukça ciddi etkiler oluşturmaktadır. Ses yalıtımı sağlanmış olan kalın duvarlar için normal kapı hem estetik açıdan görüntü bozukluğuna sebep olmakta hem de ses yalıtımını bir nebze olsun bozmaktadır. Bu amaçla üretilen bu kapılar son yıllarda tercih edilmekte ve özel isteğe göre tasarlanmaktadır. Günümüzde özel şirketlerde hatta sitelerde odalar arası ses geçişini önlemek amacıyla akustik kapı talep edilmektedir.

KULLANIM ALANLARI

Öncelikle sinema salonları gibi sesin dışarı çıkmasının önlenmesi gereken durumlarda kullanılır. Akustik panelli kapılar tiyatro salonları, sinema salonları, toplantı odaları, fabrikalar, hastanelerin özel bölümleri, reji odaları, DJ kabinleri, opera salonları, balo salonları, ses kayıt stüdyoları, TV kanalları, seminer salonları gibi alanlarda yoğun oranda kullanılmaktadır. Zamanla normal binalarda daire kapılarına da uygulanmaktadır. Bu sebeple de dış yüzeyi ahşap görünüme sahip özel olarak tasarlanmış akustik ses yalıtımlı kapılar üretilmektedir. Bu kapıların içinde ses kesici özelliğe sahip 3 kat şilte mevcuttur. Bu sistem sesin dışarı çıkmasını tamamen önlemektedir. Bu kapıları altında sesi tamamen kesmeye yarayan giyotin de bulunur.

 

 AVANTAJLARI

Akustik kapılar fabrika ortamında gerekli titizlikle hazırlanmakta olup normal kapıların uygunluğu durumunda akustik ses yalıtımlı kapılara çevrilme şansı da bulunmaktadır. Gerekli akustik malzemeler kullanılarak son teknoloji üretim gerçekleştirilmektedir. Kullanım ömrü oldukça uzundur. Diğer kapılara göre daha dayanıklı olmasıyla ön plana çıkarlar. Ayrıca görsel anlamda da dikkat çekmektedirler.

 

 KULLANILACAK ALANA GÖRE ÜRETİM

Özellikle de akustik panelle kaplanmış olan duvarlarda normal malzemeden kapı üretildiği taktirde ses duyum kalitesi belli oranda bozulmaktadır. Bu sebeple dış yüzeyi akustik malzemeden üretilmiş olan bu akustik kapılar talep görmekte ve tercih edilmektedir. Ayrıca ses yalıtımlı kapı kullanılacak alana ve ihtiyaca göre tasarlanmaktadır. Kalınlık ve kullanılan malzeme de ihtiyaca göre kolaylıkla belirlenip üretilmektedir.

Mutlaka Okumalısınız.  Okullarda Akustik Panel Kaplama | Okul Ses Yalıtımı

Kullanılacak ortam ciddi anlamda ses yalıtımı gerektiren sinema salonu gibi bir alan ise kalınlığı oldukça fazla olarak tasarlanır ve giyotin de kullanılır. Ancak daha basit alanlar için müşterinin talebine göre tasarlanmaktadır. Kapılar tamamen fabrika ortamında üretilmektedir. Üretilen kapılar yine fabrika ortamında monte edilmektedir. Daha sonra teknik personel tarafından mekana getirilerek montaj işlemi yapılmakta ve gereken işlemler tamamlanmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...